Jaká je pro vás ta pravá ortopedická vložka? Projděte si naším menším průvodcem a najděte ji!

Mezi našimi ortopedickými vložkami si najde tu pravou opravdu každý. Nejčastějším důvodem toho, proč se někdo rozhodne pro koupi ortopedických vložek, jsou problémy s chodidly. Je ale mýtus, že by ortopedické vložky byly určeny jen na problematická chodidla. Ortopedické vložky můžou vyřešit i bolesti těla, jsou perfektním nástrojem pro zvýšení výkonu a v neposlední řadě jsou důležité pro relaxaci chodidel, ale i prevenci problémů s chodidly.

Problémy s chodidly

Problémy s chodidly jsou často způsobeny dnešním životním stylem, ke kterému patří třeba sedavé zaměstnání, naopak i dlouhé stání, nadváha, nošení špatné obuvi nebo chůze naboso po rovných površích. Častá je varianta, že s našimi chodidly není vše v pořádku, ale jen se zatím neprojevily obtíže, které problémy s chodidly člověka provází.

Na problémy jako je propadlá klenba, plochá noha nebo patní ostruha můžete vybírat z řady ortopedických vložek, které můžou potlačit bolest spojenou s těmito obtížemi, zpříjemnit chůzi, a dokonce mohou některé potíže i napravit, alespoň částečně.

BOLEST PATY: Pokud vás bolí pata, potěší vás speciální výstelky přímo na paty Soft Heel a Ultra Heel.
PROPADLÁ KLENBA: Pro problémy s chodidly, jako je propadlá klenba, ale i bolest paty, je skvělým řešením vložka z rodiny Viva (najdete ji v různých provedeních), která je naším bestsellerem a je výjimečná svou odpruženou patou díky patnímu polštářku ve tvaru kapky. Chodidlům může ulevit také ortopedická vložka Sneaker Magic Step s paměťovou pěnou, která tlumí nárazy, je oporou klenbám a nechybí jí odpružení paty.
VYSOKÁ KLENBA: Na vysokou klenbu musíte hledat ortopedickou vložku se slovem „HIGH“ v názvu.
PLOCHÉ CHODIDLO: Naopak pro ploché chodidlo by v názvu ortopedické vložky mělo být slovo „LOW“. Na tento problém je vhodná také vložka Siesta, Sensitive, Performance nebo Sneaker Magic Step.Bolesti těla

Z problematických chodidel často vychází i bolest kolen, zad nebo kyčlí. Nesprávné držení těla a špatná chůze bolestem těla rozhodně nepřispějí. Ortopedická vložka může bolesti těla zmírnit nebo úplně odstranit, stejně jako problémy s chodidly. Chodidla jsou tím, co zatěžuje celé naše já, a proto je potřeba jim věnovat extra péči.

Na bolesti zad doporučujeme ortopedické vložky z rodiny Viva nebo ortopedickou vložku Sensitive. Na bolavá kolena jsou nejvhodnější také vložky z řady Viva nebo Sneaker Magic Step.

Zvýšení výkonu

Jak bylo řečeno v úvodu, ortopedické vložky nejsou určené nutně jen pro ty, kteří mají s chodidly problémy. Skvělou službu udělají těm lidem, kteří svým nohám potřebují dodat energii, ať už při sportu či turistice nebo klidně v práci, kde nechtějí podléhat únavě.

Tou nejlepší volbou pro zlepšení výkonu a dodání energie vašim chodidlům je ortopedická vložka Power, Outdoor a Energy. A jaký je mezi nimi zásadní rozdíl? Power nemá podporu příčné klenby (tzv. srdíčko), a proto je určená pro sporty, kde je potřeba zvýšit výkon v rychlosti. Outdoor podporu příčné klenby má, bude skvělým parťákem třeba při golfu nebo turistice. Energy obsahuje navíc paměťovou pěnu, je měkčí, a tak se skvěle hodí spíše pro vytrvalostní sporty a obecně pro všechny se zájmem o volnočasové aktivity, jako je běh na dlouhé tratě, tenis, nordic walking, in-line bruslení apod.Relax a prevence

Tím úplně nejdůležitějším je ale prevence, která znamená pohodlí a relax pro vaše nohy v jakékoliv situaci. Univerzální ortopedické vložky, vhodné pro běžné, ale i náročnější dny, jsou jednoznačně ty z rodiny Viva, které najdete v provedeních s různými povrchy. Je jen na vás, jestli si vyberete koženou, sportovní, letní nebo zimní. Můžete začít s univerzálnější sportovní, ale uvidíte, že si vás rychle získá a budete chtít sbírku všech pro každé roční období i jakoukoli příležitost!